Dermatologia dziecięca

Dermatologia dziecięca – w trosce o zdrowie tych, którzy są dla Ciebie najważniejsi

Dermatologia to specyficzna dziedzina sztuki medycznej, szczególnie jeśli mowa o niej w wydaniu dla najmłodszych. Skóra dzieci i ludzi młodych w okresie dorastania wymaga specjalistycznej wiedzy i indywidualnego traktowania. W Centrum Dermatologicznym Dr Ewy Minkowskiej świetnie zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego skuteczność leczenia naszych specjalistów jest znana w całej Warszawie, a także poza jej granicami.
W medycynie, jak w mało której innej dziedzinie, o wartości usługi decyduje przede wszystkim osoba, która ją wykonuje. Dobry lekarz dermatolog dziecięcy to prawdziwy skarb dla rodziców małego pacjenta. W Centrum Dermatologicznym od samego początku istnienia, konsekwentnie stawiamy na fachowców najwyższej próby. Nasi pacjenci trafiają w ręce lekarzy specjalistów w zakresie dermatologii, alergologii i epidemiologii. Zespół Centrum uzupełniają dyplomowane pielęgniarki oraz technicy analityki medycznej wykonujący badania mykologiczne.

Dermatolog dziecięcy Warszawa

Skóra dziecka to bardzo delikatny obszar wymagający umiejętnego podejścia, ale też troski o dobre samopoczucie najmłodszych. Te może zagwarantować jedynie doświadczony lekarz dermatolog dziecięcy. Kluczową rolę u najmłodszych odgrywa właściwa pielęgnacja i odpowiednia dieta małego człowieka. Ciało dziecka w procesie rozwoju zmienia się praktycznie z roku na roku. Dynamika zmian wzrasta, kiedy młody człowiek wkracza w okres dorastania. Dodatkowo skóra dziecka jest także narażona na uszkodzenia mechaniczne wynikające z aktywnego trybu życia i zabaw najmłodszych.
Jednym z kluczowych obszarów pracy naszej placówki jest właśnie dermatologia dziecięca. W Centrum Dermatologicznym z powodzeniem leczymy schorzenia skóry typowe dla wieku dziecięcego. Są wśród nich m.in.: atopowe zapalenie skóry (AZS), trądzik młodzieńczy, choroby bakteryjne, zakażenia wirusowe i zmiany na tle grzybiczym lub alergicznym. W naszych diagnozach bazujemy nie tylko na wiedzy i doświadczeniu naszego personelu, ale także na wynikach badań mykologicznych oraz bakteriologicznych wykonywanych w Centrum Dermatologicznym.

Dermatologia dziecięca: terapia to nie wszystko

Jednak dermatologia dziecięca to nie jedynie wizyta w placówce, w której przyjmuje lekarz dermatolog dziecięcy i podjęcie leczenia farmakologicznego, ale codzienna troska rodzica o zdrowie swojej pociechy. Świadomi tego założenia w Centrum Dermatologicznym Dr Ewy Minkowskiej w Warszawie kładziemy duży nacisk na pracę z rodzicami, gdyż to właśnie oni są pierwszym elementem profilaktyki chorób, którymi zajmuje się dermatologia dziecięca. Uświadamianie rodziców i dobry kontakt z opiekunami małych pacjentów ma dla nas równie istotną rolę, co ustalenie przyczyny problemu i zredukowanie jego objawów.

Godny polecenia dermatolog dziecięcy Warszawa

Takie kompleksowe podejście do zagadnienia dermatologii dziecięcej sprawia, że nasze Centrum Dermatologiczne od wielu lat cieszy się opinią placówki, której warto zaufać. Jeśli w trosce o zdrowie swoich dzieci Ty również nie uznajesz kompromisów, postaw na sprawdzone rozwiązanie i zapytaj o zakres usług dermatologii dziecięcej w Centrum Dermatologicznym Dr Ewy Minkowskiej w Warszawie.

Umów się na wizytę!

tel/fax: (022) 861-56-26
biuro@derm-est.pl