Alergolog Warszawa

Testy alergiczne i leczenie w Warszawie

W czym może pomóc alergolog? Warszawa to miasto, w którym nietrudno znaleźć lekarzy o takiej specjalności. Czy ich pomoc jest niezbędna, skoro w aptekach można kupić bez recepty leki przeciwalergiczne? Co więcej, obecnie testy na alergeny (przynajmniej niektóre) są dostępne w marketach. Jednak alergia to nie przeziębienie – nie należy leczyć jej na własną rękę. Co więcej, nieleczona często miewa poważne konsekwencje. Bez odpowiedniego leczenia alergia może spowodować wystąpienie astmy oskrzelowej oraz alergicznego zapalenia górnych dróg oddechowych. Tylko profesjonalny lekarz alergolog jest w stanie zdiagnozować chorobę oraz wskazać, które substancje uczulają daną osobę. W klinice dr Ewy Minkowskiej zatrudnieni są wyspecjalizowani lekarze, którzy wykonują precyzyjne testy alergiczne. Aby diagnoza była jak najlepsza, korzystają z najnowszych zdobyczy medycyny w zakresie wiedzy i techniki. Na podstawie testów proponują dalsze leczenie, dzięki któremu chory może poczuć się lepiej.

Na czym polega badanie alergologiczne?

Jakie są testy na alergię? Nadmierna odpowiedź immunologiczna, jaką jest alergia, często wiąże się z objawami skórnymi, ale może też dotyczyć układu pokarmowego czy oddechowego. Co więcej, reakcję alergiczną powodują rozmaite czynniki (alergeny). Z tego powodu niezbędne są różne testy alergologiczne. Najczęściej stosuje się:

 • testy skórne punktowe,
 • naskórkowe testy płatkowe,
 • testy alergologiczne z krwi,
 • testy prowokacyjne.

Na czym polegają skórne testy? Alergolog nanosi niewielką ilość alergenu na zdrową skórę i delikatnie nakłuwa ją w tym miejscu. Wynik testu znany jest po kilkunastu minutach. W przypadku testów płatkowych na skórę przykleja się swego rodzaju plaster nasączony alergenem. Na wynik trzeba poczekać kilka dni. Testy alergologiczne z krwi polegają na badaniu laboratoryjnym pobranej próbki pod kątem stężenia przeciwciał IgE dla określonych alergenów. Stosunkowo najrzadziej (trudnych do zdiagnozowania przypadkach alergii pokarmowych lub alergii na leki) stosuje się testy prowokacyjne polegające na doustnym podaniu próbki danej substancji w kontrolowanych warunkach.

Co lepsze? Testy skórne czy z krwi? Jedne i drugie są równie miarodajne! Wybór zależy od rodzaju alergii. Pierwsze sprawdzają się dobrze w diagnostyce dermatologicznej, a drugie np. przy alergiach pokarmowych.
Wykonanie testów alergicznych w Warszawie w Centrum Dermatologicznym dr Ewy Minkowskiej odbywa się w komfortowych warunkach. Pacjenci otoczeni są opieką przez wyspecjalizowany zespół pielęgniarski.

Nasz alergolog wykonuje testy alergiczne i szereg innych badań:

 1. Odczulanie.
 2. Diagnostykę alergii kontaktowej na następujące alergeny:
  – metale i biżuteria,
  – detergenty,
  – farby, emulsje, oleje, rozpuszczalniki, cement, benzyna,
  – farby do włosów, henna,
  – kosmetyki, perfumy, kremy,
  – środki ochrony roślin,
  – guma odzieżowa oraz techniczna,
  – leki zewnętrzne.
 3. Testy naskórkowe pokarmowe.
 4. Testy naskórkowe wziewne.
 5. Testy immunologiczne FIST, FAST, pokarmowe, wziewne.

Gabinet alergologiczny Warszawa – jak znaleźć dobrego alergologa?

W XXI wieku alergie są problemem nękającym coraz szersze grono osób. Wielu ludzi boryka się z objawami uczulenia o nieznanej etiologii przez długie lata, będąc diagnozowanymi przez źle dobrane testy alergiczne i poddając się nieskutecznym terapiom. Znalezienie przyczyny choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia wymaga dużego doświadczenia lekarza alergologa. Sprawdzony alergolog jest dla wielu pacjentów borykających się z alergią pomocą na wagę złota.
Gdzie umówić się do dobrego alergologa w Warszawie? W Centrum Dermatologicznym Dr Ewy Minkowskiej pracują specjaliści, którzy mogą poszczycić się wieloletnią praktyką w specjalizacjach: alergologii, dermatologii, wenerologii i epidemiologii, a także wieloma zadowolonymi pacjentami. Diagnoza, którą stawia lekarz alergolog w Centrum Dermatologicznym, opiera się m.in. o testy alergiczne, które mogą okazać się bardzo pomocne w wykryciu przyczyny dolegliwości. Umiejętne interpretowanie wyników prezentowanych przez testy alergiczne oraz proponowanie terapii niezaburzających codziennego trybu życia to wyróżniki pracy naszych specjalistów. Tacy właśnie lekarze pracują w Centrum Dermatologicznym Dr Ewy Minkowskiej w Warszawie, do którego zapraszamy wszystkie osoby borykające się z różnymi rodzajami alergii. Centrum Dermatologiczne Dr Ewy Minkowskiej to gabinet dermatologiczny Warszawa, któremu warto powierzyć zdrowie swojej skóry.

Ile kosztuje wizyta u alergologa?

Badanie alergologiczne wymaga rozległej i specjalistycznej wiedzy, a często także drogich odczynników, dlatego komercyjna wizyta u alergologa może kosztować nawet kilkaset złotych. W cenę wliczona jest konsultacja lekarska i testy alergologiczne. Z samym procesem leczenia (np. odczulania na alergen) wiążą się dalsze koszty. Bezwzględnie jednak są one bardzo dobrą inwestycją we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Zapraszamy do naszej kliniki w Warszawie.

Umów się na wizytę!

tel/fax: 22 861-56-26
tel.: 602-631-156
biuro@derm-est.pl