Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna?

, kategoria: Warto wiedzieć

Mezoterapia to zabieg stosowany nie tylko w celu nawilżenia i ujędrnienia skóry twarzy, szyi czy dekoltu – to także skuteczna metoda leczenia łysienia. Mezoterapia skóry głowy może być wykonywana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn zmagających się z łysieniem plackowatym czy androgenowym. Czy mezoterapia pogrubia włosy i czy naprawdę jest skuteczna?

Czy mezoterapia głowy pomaga?

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg polegający na wstrzyknięciu niewielkich dawek substancji aktywnej w miejsce objęte łysieniem. Dzięki temu, że substancje czynne są podawane bezpośrednio do komórki włosa, zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością. Mezoterapia przywraca skórze głowy prawidłowe krążenie, a tym samym pobudza wzrost mieszków włosowych. Wstrzykiwane substancje hamują proces wypadania włosów oraz mobilizują organizm do produkcji nowych kosmyków. Skład preparatów dobierany jest indywidualnie do problemu pacjenta. 

Czy po mezoterapii odrastają włosy?

W przeciwieństwie do mezoterapii twarzy efekty zabiegu wykonanego na skórze głowy nie są natychmiastowe. Jak szybko rosną włosy po mezoterapii? Pierwsze rezultaty można zobaczyć po ok. 2 tygodniach od zabiegu, natomiast widoczne zagęszczenie włosów jest zauważalne po ok. 3 miesiącach. W celu uzyskania jak najlepszego efektu mezoterapię skóry głowy należy przeprowadzić w serii 6-8 zabiegów. Aby utrzymać oczekiwany rezultat i zapobiec nawrotowi łysienia, mezoterapię warto co jakiś czas powtarzać (np. raz w roku). Oprócz tego pacjent powinien zadbać o prowadzenie zdrowego trybu życia i unikanie czynników nasilających wypadanie włosów, takich jak nieodpowiednia pielęgnacja, stres, niezdrowa dieta czy palenie papierosów.

Czego nie robić po mezoterapii skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem wymagającym odpowiedniego postępowania:

  • umyj głowę dopiero po 24 godzinach od zabiegu,
  • unikaj dotykania i drapania skóry głowy, by nie doprowadzić do infekcji,
  • stosuj delikatne produkty do pielęgnacji, by nie podrażniać skóry głowy,
  • unikaj ekspozycji na słońce i stosuj ochronę przeciwsłoneczną (np. nakrycie głowy lub parasol),
  • przez kilka dni po zabiegu unikaj stosowania nagrzewających się urządzeń do stylizacji, takich jak suszarka, lokówka czy prostownica,
  • przez kilka dni unikaj intensywnego wysiłku fizycznego, który mógłby prowadzić do nadmiernego pocenia się.

Mezoterapię skóry głowy wykonujemy w Centrum Dermatologicznym dr Ewy Minkowskiej w Warszawie. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i umówić się na konsultację. 

Ostatnie wpisy